Uppfödarlista

 

Kennel Best In Work   

Sara Nilsen, Ålbusgrenda 43, NO-7340 Oppdal Norge                                                                                           
Tel. 0047 47642952 nilsen.sara@gmail.com  

 

Bransbys kennel

Louise Höglund, Vistorp Brandsbygget , 521 95  Kättilstorp
Tel: 070-5203075lollolisen88@hotmail.com

 

Kennel Come By 

Gun Wiklund, Önneberg 154, 822 92 Alfta.  
Tel.0271-14095  070-606 76 64  gun.wiklund@helsingenet.com

 

Emmalundas Kennel

Susanne Weibull, Bäckamöllan, 277 55 Brösarp    
Tel.0414-732 06  0703352130   susanne.weibull@telia.com 

 

Erkens Kennel

Björn o Lotta Mattsson, Svanberjahöjden 14, 761 73 Norrtälje
Tel.070-669 76 26, erkenskennel@gmail.com

 

Kennel Farm Worker´s

Helen Abrahamsson, Kolerud 2310,681 96 Kristinehamn 
Tel. 072-2121152  helen@kolerudsgard.se   

 

Gundais Kennel 

Gunilla Nilsson, Frälse-Rödja, 591 98 Motala.     
Tel. 0141-810 10, 070-382 58 59

 

Husby Gårds Kennel 

Birgitta Ulväng, Gryta Husby gård 23, 740 82  Örsundsbro  
Tel. 018-39 80 14 , 070-339 80 20    birgitta.ulvang@husbygard.se

 

Hägra Gårds Kennel                                                                                                                                            

Elsa Grenholm, Dvärsättsvägen 32, 835 41 Dvärsätt 
Tel.0640-180 43, elsa.grenholm@telia.com

 

Kogårdens Kennel

Maria Nyberg, N Järvstavägen 29, 804 29 Gävle. 
Tel. 070-256 06 55, maria.nyberg@vxa.se 

 

Kvigbetets Kennel

Åsa Wallström, Gummark 39,  93195 Skellefteå  
Tel. 070-266 90 47  wallstromasa08@gmail.com

 

Lekebergas Kennel

Nils o Ingrid Drakenberg, Lekeberga gård, 719 93 Vintrosa
Tel.0706-811679   nils019291132@telia.com

 

Mitchens Kennel

Sabine von der Heiden, Solberg 230, 442 92 Romelanda   
Tel. 070-264 71 34  sabine.heiden@hotmail.com   

 

Mobys Kennel

Lillemor Bylund, Sjö 210, 870 52 Nyland
Tel 0612-503 00, 070-697 50 77, lill@kramnet.se   

 

Nonerides Kennel

Malena Asplund-Klasson, Ingared, 520 24 Blidsberg
Tel 0321-330 23  cafe.torgstallet@hotmail.com  

 

Nerunder Kennel

Sara Jones, Skepparp 71, 277 37 Kivik  
Tel. 070-396 59 67 arnejones@hotmail.com

 

Renrosen Kennel

Adele Willenfeldt, Brändåsen 218, 840 94 Tännäs   
Tel.0684-510 19 ,  renrosen@home.se  

 

Kennel Tanspots

Maria Winberg, Skällåkra 16, 432 65 Väröbacka
Tel.0733-921270  tanspots@telia.com

 

Kennel Vallmyra                           

Ragnhild Larsson, Österåker Säby Nilsagård, 643 93 Vingåker 
Tel.0151-304 21, 070 276 14 37  kennelvallmyra@hotmail.com

 

Kennel Vanpelt

Anita Pettersson, Beteby 114, 38661 Mörbylånga
Tel. 070-288 76 42,  mol.biolog@hotmail.com  


Vallhaags kennel

Bitte Haag, Gunnarsby Nordgården, 665 91 Kil
tel. 070-209 15 84 bitte.haag64@gmail.com 
 

 

 

I uppfödarlistan införs uppfödare, som föder upp valpar av rasen Working Kelpie. Vill du stå med så krävs att du är medlem i klubben, samt att du meddelar ditt intresse.